Ligue 2 – strzelcy: klasyfikacja i typy
Najlepsi strzelcy – Ligue 2 w bieżącym sezonie, z golami na 90 minut i z karnych, a także najbardziej prawdopodobni strzelcy najbliższych meczów. Prowadzi Fofana Y. (Reims), gole: 9.
Najbliższe mecze
Na najbliższe mecze – Ligue 2 nie ma jeszcze kursów na strzelców. Pojawiają się zwykle dzień–dwa przed kolejką. Do typów i kursów – Ligue 2.
Klasyfikacja strzelców Ligue 2 2026/27
| # | Zawodnik | Gole | Karne | Mecze | Min. | na 90 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fofana Y. Reims | 9 | – | 11 | 929 | 0,87 |
| 2 | Fall P. M. Metz | 8 | – | 10 | 843 | 0,85 |
| 3 | Boakye A. St Etienne | 6 | – | 11 | 911 | 0,59 |
| 4 | Balde I. Rodez | 5 | – | 4 | 344 | 1,31 |
| 4 | Dion M. Annecy | 5 | – | 11 | 533 | 0,84 |
| 4 | Ballo T. St Etienne | 5 | – | 11 | 695 | 0,65 |
| 4 | Cardona I. St Etienne | 5 | – | 11 | 752 | 0,60 |
| 4 | Durand D. Red Star | 5 | – | 11 | 895 | 0,50 |
| 4 | Pays N. Montpellier | 5 | – | 11 | 977 | 0,46 |
| 4 | Tavares J. Dijon | 5 | 1 | 10 | 405 | 1,11 |
| 11 | Megnan-Pave L. Montpellier | 4 | – | 9 | 589 | 0,61 |
| 11 | Leye B. Pau FC | 4 | – | 11 | 629 | 0,57 |
| 11 | Houdayer M. Laval | 4 | – | 11 | 850 | 0,42 |
| 11 | Ikanga J. Red Star | 4 | 1 | 11 | 499 | 0,72 |
| 15 | Barka Y. Dijon | 3 | – | 7 | 299 | 0,90 |
| 15 | Kante A. Laval | 3 | – | 9 | 444 | 0,61 |
| 15 | Chouchane S. Dijon | 3 | – | 11 | 611 | 0,44 |
| 15 | Rambaud T. Annecy | 3 | – | 10 | 623 | 0,43 |
| 15 | Gomel B. Sochaux | 3 | – | 9 | 666 | 0,41 |
| 15 | Prutsev E. Dunkerque | 3 | – | 11 | 717 | 0,38 |
Tylko mecze ligowe bieżącego sezonu, bez pucharów krajowych i europejskich. Przy równej liczbie goli decyduje mniej goli z karnych, potem mniej minut. Uwzględniono 99 z 107 rozegranych meczów ligowych; gole z brakujących meczów nie są tu ujęte.
Kto strzela najczęściej w przeliczeniu na minutę?
Klasyfikacja strzelców faworyzuje podstawowych zawodników. W przeliczeniu na 90 minut (co najmniej 450 minut, 3 gole) w lidze Ligue 2 prowadzą:
- Fofana Y. Reims · 0,87 gola na 90 min (gole: 9 w 929 min)
- Fall P. M. Metz · 0,85 gola na 90 min (gole: 8 w 843 min)
- Dion M. Annecy · 0,84 gola na 90 min (gole: 5 w 533 min)
- Ikanga J. Red Star · 0,72 gola na 90 min (gole: 4 w 499 min)
- Ballo T. St Etienne · 0,65 gola na 90 min (gole: 5 w 695 min)
Częste pytania: strzelcy – Ligue 2
Kto prowadzi w klasyfikacji strzelców – Ligue 2?
Fofana Y. (Reims), liczba goli: 9 w 11 meczach ligowych (stan na 8 listopada 2026).
Czy gole samobójcze i karne liczą się w zakładach na strzelców?
Gole samobójcze nigdy nie liczą się zawodnikowi. Gole z karnych liczą się jak każdy inny gol, dlatego egzekutorzy karnych mają przewagę. Gole w serii rzutów karnych się nie liczą.
18+ · To nie jest rekomendacja zakładu: zakłady na strzelców mają wysokie kursy, bo zwykle przegrywają. Kursy z ostatniego pobrania, zmieniają się do pierwszego gwizdka, a składy znane są dopiero tuż przed meczem. Hazard może uzależniać · Pomoc: gamblingtherapy.org