Süper Lig – strzelcy: klasyfikacja i typy
Najlepsi strzelcy – Süper Lig w bieżącym sezonie, z golami na 90 minut i z karnych, a także najbardziej prawdopodobni strzelcy najbliższych meczów. Prowadzi Osimhen V. (Galatasaray), gole: 9.
Najbliższe mecze
Na najbliższe mecze – Süper Lig nie ma jeszcze kursów na strzelców. Pojawiają się zwykle dzień–dwa przed kolejką. Do typów i kursów – Süper Lig.
Klasyfikacja strzelców Süper Lig 2026/27
| # | Zawodnik | Gole | Karne | Mecze | Min. | na 90 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Osimhen V. kontuzjowany Galatasaray | 9 | 1 | 8 | 555 | 1,46 |
| 1 | Orban G. Amed | 9 | 1 | 10 | 747 | 1,08 |
| 3 | Salah M. Trabzonspor | 8 | 1 | 10 | 824 | 0,87 |
| 3 | Shomurodov E. İstanbul Başakşehir | 8 | 2 | 10 | 842 | 0,86 |
| 5 | Muriqi V. Fenerbahçe | 7 | – | 10 | 428 | 1,47 |
| 5 | Vlahovic D. Beşiktaş | 7 | 2 | 8 | 639 | 0,99 |
| 7 | Ramirez J. Çorum | 6 | 1 | 10 | 810 | 0,67 |
| 7 | Benedyczak A. Kasımpaşa | 6 | 1 | 10 | 868 | 0,62 |
| 7 | Juan Göztepe | 6 | 3 | 10 | 628 | 0,86 |
| 10 | Saba D. Amed | 5 | 1 | 10 | 853 | 0,53 |
| 11 | Franculino kontuzjowany Trabzonspor | 4 | – | 6 | 375 | 0,96 |
| 11 | Under C. Çorum | 4 | – | 8 | 585 | 0,62 |
| 11 | Kyziridis A. Çorum | 4 | – | 8 | 667 | 0,54 |
| 11 | Andre Henrique Göztepe | 4 | 1 | 10 | 635 | 0,57 |
| 11 | Greenwood M. Fenerbahçe | 4 | 1 | 9 | 652 | 0,55 |
| 11 | Ballet S. zawieszony Amed | 4 | 1 | 10 | 780 | 0,46 |
| 11 | Kutlu B. Kocaelispor | 4 | 1 | 10 | 830 | 0,43 |
| 18 | Cardoso M. Erzurumspor | 3 | – | 9 | 476 | 0,57 |
| 18 | Kahveci I. Fenerbahçe | 3 | – | 9 | 575 | 0,47 |
| 18 | Muci E. Trabzonspor | 3 | – | 9 | 630 | 0,43 |
Tylko mecze ligowe bieżącego sezonu, bez pucharów krajowych i europejskich. Przy równej liczbie goli decyduje mniej goli z karnych, potem mniej minut. Uwzględniono 90 z 97 rozegranych meczów ligowych; gole z brakujących meczów nie są tu ujęte.
Kto strzela najczęściej w przeliczeniu na minutę?
Klasyfikacja strzelców faworyzuje podstawowych zawodników. W przeliczeniu na 90 minut (co najmniej 450 minut, 3 gole) w lidze Süper Lig prowadzą:
- Osimhen V. Galatasaray · 1,46 gola na 90 min (gole: 9 w 555 min)
- Orban G. Amed · 1,08 gola na 90 min (gole: 9 w 747 min)
- Vlahovic D. Beşiktaş · 0,99 gola na 90 min (gole: 7 w 639 min)
- Salah M. Trabzonspor · 0,87 gola na 90 min (gole: 8 w 824 min)
- Juan Göztepe · 0,86 gola na 90 min (gole: 6 w 628 min)
Częste pytania: strzelcy – Süper Lig
Kto prowadzi w klasyfikacji strzelców – Süper Lig?
Obecnie na czele ex aequo są Osimhen V., Orban G., każdy z liczbą goli 9 (stan na 8 listopada 2026).
Kto ma najwięcej goli z karnych – Süper Lig?
Juan – wykorzystane karne: 3.
Czy gole samobójcze i karne liczą się w zakładach na strzelców?
Gole samobójcze nigdy nie liczą się zawodnikowi. Gole z karnych liczą się jak każdy inny gol, dlatego egzekutorzy karnych mają przewagę. Gole w serii rzutów karnych się nie liczą.
18+ · To nie jest rekomendacja zakładu: zakłady na strzelców mają wysokie kursy, bo zwykle przegrywają. Kursy z ostatniego pobrania, zmieniają się do pierwszego gwizdka, a składy znane są dopiero tuż przed meczem. Hazard może uzależniać · Pomoc: gamblingtherapy.org