Championship – strzelcy: klasyfikacja i typy
Najlepsi strzelcy – Championship w bieżącym sezonie, z golami na 90 minut i z karnych, a także najbardziej prawdopodobni strzelcy najbliższych meczów. Prowadzi Lankshear W. (Middlesbrough), gole: 13.
Najbliższe mecze
Na najbliższe mecze – Championship nie ma jeszcze kursów na strzelców. Pojawiają się zwykle dzień–dwa przed kolejką. Do typów i kursów – Championship.
Klasyfikacja strzelców Championship 2026/27
| # | Zawodnik | Gole | Karne | Mecze | Min. | na 90 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lankshear W. Middlesbrough | 13 | – | 13 | 1051 | 1,11 |
| 2 | Gudjohnsen A. Blackburn Rovers | 9 | – | 13 | 871 | 0,93 |
| 3 | Larin C. Southampton | 7 | – | 11 | 731 | 0,86 |
| 3 | Bowen J. West Ham United | 7 | 1 | 13 | 1162 | 0,54 |
| 5 | Lopez F. Wolverhampton Wanderers | 6 | – | 12 | 969 | 0,56 |
| 5 | Dalby S. Bolton | 6 | – | 14 | 1044 | 0,52 |
| 5 | Priske A. Birmingham City | 6 | 1 | 11 | 880 | 0,61 |
| 5 | Moylan J. Cardiff City | 6 | 1 | 13 | 1104 | 0,49 |
| 9 | Toure M. Norwich City | 5 | – | 7 | 456 | 0,99 |
| 9 | Bamford P. Sheffield United | 5 | – | 11 | 789 | 0,57 |
| 9 | Moore K. Wrexham | 5 | – | 13 | 890 | 0,51 |
| 9 | Mavropanos K. West Ham United | 5 | – | 11 | 938 | 0,48 |
| 9 | Price I. West Bromwich Albion | 5 | 3 | 14 | 1175 | 0,38 |
| 14 | Heggebo A. West Bromwich Albion | 4 | – | 13 | 543 | 0,66 |
| 14 | McGlynn J. Stoke City | 4 | – | 10 | 708 | 0,51 |
| 14 | Idah A. Swansea City | 4 | – | 13 | 730 | 0,49 |
| 14 | Millar L. Birmingham City | 4 | – | 10 | 742 | 0,49 |
| 14 | Ballard D. Bristol City | 4 | – | 13 | 764 | 0,47 |
| 14 | Lang C. Preston North End | 4 | – | 14 | 856 | 0,42 |
| 14 | Devlin T. Portsmouth | 4 | – | 13 | 901 | 0,40 |
Tylko mecze ligowe bieżącego sezonu, bez pucharów krajowych i europejskich. Przy równej liczbie goli decyduje mniej goli z karnych, potem mniej minut. Uwzględniono 165 z 180 rozegranych meczów ligowych; gole z brakujących meczów nie są tu ujęte.
Kto strzela najczęściej w przeliczeniu na minutę?
Klasyfikacja strzelców faworyzuje podstawowych zawodników. W przeliczeniu na 90 minut (co najmniej 450 minut, 3 gole) w lidze Championship prowadzą:
- Lankshear W. Middlesbrough · 1,11 gola na 90 min (gole: 13 w 1051 min)
- Toure M. Norwich City · 0,99 gola na 90 min (gole: 5 w 456 min)
- Gudjohnsen A. Blackburn Rovers · 0,93 gola na 90 min (gole: 9 w 871 min)
- Larin C. Southampton · 0,86 gola na 90 min (gole: 7 w 731 min)
- Kone R. Queens Park Rangers · 0,76 gola na 90 min (gole: 4 w 471 min)
Częste pytania: strzelcy – Championship
Kto prowadzi w klasyfikacji strzelców – Championship?
Lankshear W. (Middlesbrough), liczba goli: 13 w 13 meczach ligowych (stan na 8 listopada 2026).
Kto ma najwięcej goli z karnych – Championship?
Price I. – wykorzystane karne: 3.
Czy gole samobójcze i karne liczą się w zakładach na strzelców?
Gole samobójcze nigdy nie liczą się zawodnikowi. Gole z karnych liczą się jak każdy inny gol, dlatego egzekutorzy karnych mają przewagę. Gole w serii rzutów karnych się nie liczą.
18+ · To nie jest rekomendacja zakładu: zakłady na strzelców mają wysokie kursy, bo zwykle przegrywają. Kursy z ostatniego pobrania, zmieniają się do pierwszego gwizdka, a składy znane są dopiero tuż przed meczem. Hazard może uzależniać · Pomoc: gamblingtherapy.org