Eredivisie – strzelcy: klasyfikacja i typy
Najlepsi strzelcy – Eredivisie w bieżącym sezonie, z golami na 90 minut i z karnych, a także najbardziej prawdopodobni strzelcy najbliższych meczów. Prowadzi Willumsson B. (Groningen), gole: 8.
Najbliższe mecze
Na najbliższe mecze – Eredivisie nie ma jeszcze kursów na strzelców. Pojawiają się zwykle dzień–dwa przed kolejką. Do typów i kursów – Eredivisie.
Klasyfikacja strzelców Eredivisie 2026/27
| # | Zawodnik | Gole | Karne | Mecze | Min. | na 90 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Willumsson B. Groningen | 8 | – | 11 | 838 | 0,86 |
| 1 | Tengstedt S. G.A. Eagles | 8 | – | 11 | 940 | 0,77 |
| 1 | Weghorst W. Twente | 8 | 2 | 11 | 924 | 0,78 |
| 4 | Zonneveld M. Sparta Rotterdam | 7 | – | 11 | 745 | 0,85 |
| 4 | Til G. PSV | 7 | – | 11 | 876 | 0,72 |
| 4 | van Bergen T. Groningen | 7 | 1 | 11 | 970 | 0,65 |
| 7 | Arokodare T. Ajax | 6 | – | 10 | 526 | 1,03 |
| 7 | Mijnans S. PSV | 6 | – | 9 | 554 | 0,97 |
| 7 | Nacho Feyenoord | 6 | – | 10 | 581 | 0,93 |
| 7 | Brandt J. kontuzjowany Ajax | 6 | – | 11 | 731 | 0,74 |
| 7 | Hadj Moussa A. Feyenoord | 6 | – | 10 | 886 | 0,61 |
| 7 | Trenskow J. Heerenveen | 6 | – | 11 | 960 | 0,56 |
| 7 | El Arguioui R. kontuzjowany Cambuur | 6 | – | 11 | 975 | 0,55 |
| 14 | Binder N. Cambuur | 5 | – | 9 | 489 | 0,92 |
| 14 | Descotte A. Sittard | 5 | – | 10 | 617 | 0,73 |
| 14 | Hamache I. Cambuur | 5 | – | 11 | 830 | 0,54 |
| 14 | Daal R. AZ Alkmaar | 5 | – | 11 | 894 | 0,50 |
| 14 | Owusu T. Telstar | 5 | – | 11 | 936 | 0,48 |
| 14 | Zechiel G. Feyenoord | 5 | – | 11 | 944 | 0,48 |
| 14 | Stepanov A. Utrecht | 5 | 1 | 8 | 496 | 0,91 |
Tylko mecze ligowe bieżącego sezonu, bez pucharów krajowych i europejskich. Przy równej liczbie goli decyduje mniej goli z karnych, potem mniej minut. Uwzględniono 99 z 105 rozegranych meczów ligowych; gole z brakujących meczów nie są tu ujęte.
Kto strzela najczęściej w przeliczeniu na minutę?
Klasyfikacja strzelców faworyzuje podstawowych zawodników. W przeliczeniu na 90 minut (co najmniej 450 minut, 3 gole) w lidze Eredivisie prowadzą:
- Arokodare T. Ajax · 1,03 gola na 90 min (gole: 6 w 526 min)
- Mijnans S. PSV · 0,97 gola na 90 min (gole: 6 w 554 min)
- Nacho Feyenoord · 0,93 gola na 90 min (gole: 6 w 581 min)
- Binder N. Cambuur · 0,92 gola na 90 min (gole: 5 w 489 min)
- Stepanov A. Utrecht · 0,91 gola na 90 min (gole: 5 w 496 min)
Częste pytania: strzelcy – Eredivisie
Kto prowadzi w klasyfikacji strzelców – Eredivisie?
Obecnie na czele ex aequo są Willumsson B., Tengstedt S., Weghorst W., każdy z liczbą goli 8 (stan na 8 listopada 2026).
Kto ma najwięcej goli z karnych – Eredivisie?
Chery T. – wykorzystane karne: 3.
Czy gole samobójcze i karne liczą się w zakładach na strzelców?
Gole samobójcze nigdy nie liczą się zawodnikowi. Gole z karnych liczą się jak każdy inny gol, dlatego egzekutorzy karnych mają przewagę. Gole w serii rzutów karnych się nie liczą.
18+ · To nie jest rekomendacja zakładu: zakłady na strzelców mają wysokie kursy, bo zwykle przegrywają. Kursy z ostatniego pobrania, zmieniają się do pierwszego gwizdka, a składy znane są dopiero tuż przed meczem. Hazard może uzależniać · Pomoc: gamblingtherapy.org